Милан с класика срещу Рен, силен мач за Лофтъс-Чийк

Милан изигра много силен мач и заслужено спечели с класическото 3:0 като домакин на Рен в първия сблъсък помежду им от елиминационните плейофи на Лига Европа. Над всички тази вечер бе Рубен Лофтъс-Чийк, който се разписа два пъти, а Рафаел Леао добави един гол.

След половин час игра падна първото попадение. Флоренци проби отдясно, след което центрира към Рубен Лофтъс-Чийк. Англичеанинът се измъкна от опеката на пазача си и разстреля Манданда – 1:0.

Само 3 минути след почивката Милан вкара втори гол. Симон Кяер скочи в наказателното поле, за да засече топка от корнер и заби удара си с глава към десния ъгъл, но вратарят блесна с изключително спасяване, но при нещастен рикошет топката достигна до Рубен Лофтъс-Чийк, който отбеляза с глава второто си попадение в мача - 2:0 за Милан.

Всичко на практика приключи в 53-ата минута. Тогава Тео Ернандес намери отлично Леао. Португалецът шутира страхотно и препарира вратаря – 3:0.

Така "росонерите“ стартираха успешно участието си в Лига Европа през този сезон, след като отпадна в груповата фаза на Шампионската лига.