10 от Галатасарай измъкнаха победата срещу Спарта Прага

С гол на нападателя Мауро Икарди в добавеното време на двубоя Галатасарай победи с 3:2 като домакин чешкия Спарта Прага в първи мач от осминафиналите в Лига Европа.

И двата отбора завършиха срещата в намален състав, а в Истанбул гостите от Прага на два пъти изравняваха, но така и не успяха да стигнат до нещо повече от минимална загуба.

Керим Демирбай изведе турския представител напред в резултата в 19-ата минута, но веднага след началото на второто полувреме Анхело Пресиадо изравни.

Час след началото на мача Галатасарай отново поведе след автогол на Ладислав Крейчи, но 120 секунди след това "лъвовете" останаха в намален състав след червен картон на защитника Виктор Нелсон.

С човек повече Спарта изравни в 65-ата минута чрез Ян Кухта, но и гостите останаха с десет души на терена в 79-ата минута след втори жълт картон на Матей Ринеш.

Двубоят вървеше към равенство, но в добавеното време Икарди се разписа след комбинация с Баръш Йълмаз.