Фиорентина устиска ремито с Фернцварош и финишира първи

Италианският футболен клуб Фиорентина удържа равенство 1:1 като гост на унгарския Фернцварош и спечели първото място в група F на Лигата на конференциите, което дава право на участие на осминафиналите.

Ференцварош поведе в резултата чрез норвежеца Кристофер Закариасен три минути след почивката, но Лука Раниери изравни в 73-ата за крайното 1:1. Така Фиорентина запази преднината си от две точки на първата позиция и остави Ференцварош в плейофния турнир през пролетта.

Трети в групата завърши белгийският Генк, който е с точка зад Ференцварош след победа с 2:0 над сръбския Чукарички.

ПАОК завърши с 16 точки и спечели група G, след като гърците се наложиха с 4:2 над ХИК Хелзинки. Втори в групата с девет точки е германският Айнтрахт Франкфурт, който загуби с 0:2 срещу Абърдийн в Шотландия.