Моуриньо: Допълнителните минути се отразиха добре на Лукаку

Старши -треньорът на Рома Жозе Моуриньо говори за представянето на нападателя Ромелу Лукаку в мача срещу Шериф.

"Очаквахте ли такава бойна форма? Очаквах. Поради физиката си той е един от онези играчи, които трябва да играят и да бъдат максимално мобилни. Това може да се постигне само чрез натрупване на игрово време, поради което го пуснах в играта.

Мислех да го заменя по-рано, но като се има предвид, че вече бях направил четири смени, се страхувах, че нещо може да се случи с някой от моите играчи. Ето защо пуснах Андреа Белоти за Лукаку само през последните 15 минути. Допълнителните минути се отразиха добре на Лукаку“, зави Моуриньо.

Вчера, 21 септември, Рома победи Шериф като гост в 1-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Срещата в Молдова завърши при резултат 2:1. Лукаку вкара победния гол в 65-ата минута.

След първия кръг Рома е на второ място (три точки) в група G със Славия Прага (три точки), Шериф (нула точки) и Сервет (нула точки).