Шериф не успя да спре "вълците"

Шериф не успя да спре

Рома се наложи надШериф Тираспол с 2:1 като гост в мач от Група G на Лига Европа

В 25-ата минута бе първото по-интересно положение, като Браян Кристанте нанесе удар от ръба на пеналтерията, а топката попадна в ръцете на Максим Ковал. Десет минути след това Джером Нгом овладя добро подаване и стреля от точката на дузпата, но опитът му срещна десния страничен стълб.

В 37-ата минута пък Ел Шаарауи бе близо до гола, но неговият шут бе спасен от стража на Шериф.

Дълбоко в продълженията на първата част Леандро Паредес успя да реализира с удар от границата на наказателното поле.

В 57-ата минута резултатът бе изравнен. Кристиан Товар беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка и я изстреля в лявата страна на вратата.

Ромелу Лукаку даде нова преднина на Рома, след като проби добре и стреля от вътрешността на наказателното поле.

В осмата минута на продълженията Жоао Пауло влезе грубо в краката на играч от Рома и това му донесе директен червен картон. Шериф доигра срещата с човек по-малко, но до нов гол така и не се стигна.