Рома се измъчи в Испания, но продължава напред в ЛЕ, Севиля също с мъка отива на 1/4-финал

Реал Сосиедад и Рома завършиха 0:0 в мач реванш от осминафиналната фаза на Лига Европа. С този резултат "вълците" се класират напред, тъй като спечелиха първата среща в Италия с 2:0. Очаквано този път Реал Сосиедад бе по-активният отбор и създаде по-чистите положения, но "римляните" бяха достатъчно добре организирани в защита и успяха да си гарантират мястото на четвъртфиналната фаза в Лига Европа.

В друг интересен мач Фенербахче се наложи над Севиля с 1:0 като домакин в Истанбул в 1/8-финален двубой реванш в Лига Европа, но андалусийският тим продължава напред в надпреварата, след като се наложи над днешния си съперник с 2:0 в първия двубой на "Рамон Санчес Писхуан“. Единственото попадение в реванша бе дело на Енер Валенсия от дузпа в 41-ата минута.