Волфсбург би Помпи в трилър; Брага се справи в Холандия

А. Франгов

Отборът на Волфсбург победи като домакин с 3:2 елитния английски Портсмут и така вече заема първата позиция в Група Е в турнира за купата на УЕФА. Брага пък успя да измъкне трите точки гато гост на Хееренвеен и двата тима завършиха при резултат 1:2. Фаворитът в групата Милан почиваше днес.

Еджин Дзеко взриви феновете на Фолксваген-Арена още в третата минута след центриране на Гентнер, но звездата на Помпи Джърмейн Дефо изравни резултата в 11-та с глава. Три минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат на резултата с гол на Мвуемба от границата на наказателното поле. Кристиан Гентнер (23-та) и Звездан Мишимович след грешка в защитата на Помпи обаче върнаха головото предимство на "Ди Вьолфе" и така Волфсбург стана лидер в групата си с пълен актив - 9 точки от 3 мача. Портсмут пък вече няма шансове да продължи напред за Купата на УЕФА.

ВОЛФСБУРГ:
Беналио, Райтнер (Мадлунг 46), Бардзали, Коща, Шефер, Дзакардо (Хасебе 36), Жосуе, Деяга (Шимунек 88), Мисимович, Гентнер, Дзеко

ПОРТСМУТ: Джеймс, Джонсън, Дистен, Белхадж (Памарот 46), Мвуемба (Крауч 66), Хюз, Дейвис, Траоре, Кранчар (Кану 77), Дефоу

Жълти картони: Шефер (Волфсбург); Дефоу, Памарот (Портсмут)

На "Абе Ленстра" в Хееренвеен домакините поведоха в резултата с гол на Жералд Сибон в 19-та минута, но колумбиецът Уасон Рентерия и уругваецът Луис Агиар в 35-та и 56-та минута донесоха трите точки на гостите от Брага. Така португалците се изравниха по точки с Милан и заемат третата позиция в Група Е с 6 точки от 4 мача, но са с 2 мача повече от "росонерите".

Хееренвеен - Брага 1:2