Лудогорец се измъчи в Литва, но ще играе в групите на Лига Европа (видео)

Българският шампион Лудогорец влезе в групите на Лига Европа след драматично равенство 3:3 с Жалгирис в Литва. Така с общ резултат 4:3 разградчани ще играят в груповата фаза.

Домакините поведоха в резултата още преди да е изминала минута игра с гол на Фабиен Оурега. Разградчани успяха да изравнят и отново да излязат напред в общия резултат в осмата минута, но в 16-ата Оливер Буф отново даде преднина на Жалгирис .

В 58-ата минута Лудогорец изравни резултата с гол на Матиас Тисера, което отново им даде предимство в общия резултат. В 63-ата минута Жалгирис отново изравни общия резултат, повеждайки с 3:2 с гол на Ренан Оливейра. В последната минута на продължението обаче Лудогорец получи дузпа, която Оливие Вердон превърна в гол и класира отбора в групите на втория по сила европейски клубен турнир.