Ботев Пловдив приключи с Европа след загуба в Кипър (видео)

Ботев Пловдив инкасира неприятна загуба с 0:2 при визитата си на АПОЕЛ Никозия в двубой-реванш от 2-ия предварителен кръг на Лига на конференциите. Първата среща в София завърши 0:0, което означава, че "канарчетата" приключват рано своето евроучастие.

Българите не направиха лош мач, но въпреки това домакините постигнаха целта си. В 27-ата минута Ботев можеше да открие резултата. Емануел Току получи топката по диагонал в наказателното поле, но ударът му мина покрай гредата. Последва натиск и пропуски пред вратата на Ботев. В добавеното време на първата част АПОЕЛ имаше късмет да стигне до гол. Удар на Исам Чеабаке се отклони в ръката на Виктор Генев и топката влезе във вратата на Ханкич - 1:0.

През втората част пловдивчани бяха по-активни, като Секулич на два пъти пропиля добри възможности.  В самия край Ефрем вкара втори гол във вратата на Ботев и сложи точка на спора.

Така Ботев Пловдив ще се концентрира върху изявите си в родния шампионат.