Рома е първият победител в Лигата на Конференциите (видео)

Днес, 25 май, Рома победи Фейнорд с 1:0 във финала на Лигата на Конференциите и стана победител в турнира.

Така "вълците" станаха първият отбор, спечелил Лигата на Конференциите, след като турнирът стартира през този сезон.

Единственият гол в мача падна в 31-та минута. Джанлука Манчини подаде по въздух към Николо Дзаниоло, а защитник на нидерландците остана под топката, което позволи на нападателя на италианците да овладее топката и да я изпрати в мрежата за 1:0. Като цяло първата част премина равностойно, с атаки към двете врати, но без особени опасности.

Фейнорд вдигна оборотите след почивката, а римляните спокойно приеха играта в собствената си половина, разчитайки на контраатаки. Така на практика контраатаките на "вълците" се оказаха по-опасни от атаките на техните съперници.

В крайна сметка играчите на Рома спокойно отразиха офанзивните действия на ротердамци, контролираха играта и заслужено се добраха до първи европейски трофей в историята си.