Порто отново се подигра със Спартак Москва (видео)

Порто победи Спартак Москва и като гост. "Драконите" се наложиха този път с 5:2 в мач реванш от 1/4 финалите в турнира Лига Европа. След като първата среща завърши със загуба за днешните домакини с 1:5, реваншът бе протоколен.

Гостите откриха резултата чрез централния си нападател Хълк в 28-ата минута на срещата. В последната минута на първата част португалците вкараха и втори гол, негов автор бе Родригес.

След почивката зрителите на "Лужники" в Москва станаха свидетели на още пет попадения. Още в самото начало на второто полувреме Гуарин се разписа във вратата на Дикан и даде класическа преднина на своя тим. В 52-ата минута Дзюба с хубав удар намали резултата.

Само 120 секунди по-късно Родригез намери Фалкао, който с глава прати топката в мрежата на домакините за 1:4. Ари в 72-ата минута вкара втори гол за руснаците. Крайния резултат оформи Рубен Миаел в 89-ата минута. По този начин Порто се класира напред в турнира с общ резултат от двете срещи - 3:10.