Рома - Фейенорд е финала за Лигата на конференциите

Изиграха се реваншите от 1/2-финалите в Лигата на конференциите и станаха ясни финалистите в третата по сила надпревара в европейския клубен футбол.  До финалния сблъсък на 25 май в Тирана стигнаха отборите на Рома и Фейенорд.

Италианският тим преодоля английския Лестър, а нидерланците се справиха с френския Марсилия.

"Вълците" изиграха силен мач и се поздравиха с крайния успех. След 1:1 в първия мач този път “римляните" наложиха волята си с 1:0

В 10-ата минута Тами Ейбрахам се оказа непокрит след центриране от корнер и с глава вкара за 1:0. Малко след това Шмайхел се справи след удар на Пелегрини.

Втората част започна с натиск на Лестър, но "лисиците" трудно създаваха нещо по-опасно пред врататя на домакините. Едва в 79-ата минута Мадисън реши да стреля от далечна дистанция, но не затрудни Руи Патрисио.

До края на двубоя Лестър опита натиск, но едва в края силен удар на Мадисън профуча опасно покрай вратата.

Фейенорд завърши 0:0 с Олимпик Марсилия като гост в реванша от полуфиналите и след победа с 3:2 в първата среща елиминира именития си съперник.