Айнтрахт Франкфурт и РБ Лайпциг с победи в Лига Европа (видео)

Айнтрахт Франкфурт продължава със страхотносо си представяне в Лига Европа през този сезон. Германският отбор направи първата крачка към достигане до финала в турнира, след като спечели с 2:1 гостуването си на Уест Хам в първия полуфинален мач между двата тима. Nа "Лондон Стейдиъм"  Ансгар Кнауф даде преднина на гостите още в 1-вата минута, Микaел Антонио изравни в 21-вата, но Даичи Камада донесе успеха на Айнтрахт в 54-тата минута.

В другия мач РБ Лайпциг победи с 1:0 Рейнджърс. Анхелиньо вкара красив гол с далечен удар в 85-ата минута, за да доближи германския тим до първи финал в евротурнирите. Домакините имаха и други възможности, но ги пропуснаха. Гостите от Шотландия стояха много стабилно в защита, но рядко атакуваха. Интригата обаче със сигурност ще бъде факт и на реванша. Така или иначе обаче двата германски отбора направиха важни крачки към финала.