Бенфика със солиден аванс преди реванша с ПСВ

В първи мач от 1/4 финал от турнира Лига Европа Бенфика победи ПСВ Айндховен с 4:1. Българският национал Станислав Манолев бе титуляр за своя ПСВ, но не успя да помогне на съотборниците си, да стигнат до нещо повече от загуба.

Срещата на стадион „Луш” в Лисабон предложи доста емоции на зрителите. В 37-ата минута домакините откриха резултата. Тогава след закъснял шпагат на защитник на гостите, Пабло Аймар се разписа за 1:0. Салвио записа името си сред голмайсторите в 45-ата минута на мача.

С втори гол на Едуардо Салвио, в 51-ата минута, отборът на Бенфика стигна до класическа преднина. Десет минути преди края на срещата играчите на ПСВ все пак стигнаха до гол на чужд терен, което в крайна сметка може да повлияе върху крайния изход от двете срещи. Автор на попадението бе Закария Лабяд. В последната минута на срещата Савиола също се разписа във вратата на ПСВ и по този начин оформи крайното 4:1 за Бенфика.