Галатасарай помечта, но Барса продължава напред (видео)

Барселона се класира на 1/4-финалите на Лига Европа. В реванша от осминафиналната фаза каталунците се наложиха с 2:1 над Галатасарай на препълнения до краен предел стадион в Истанбул. Феновете на домакините създадоха страхотна атмосфера, въпреки това техните любимци не успяха да ги зарадват с крайния успех, но като цяло турският тим няма от какво да се срамува от представянето си днес. Първата среща на "Камп Ноу" бе завърши при резултат 0:0.

Защитникът на турците Маркао с глава даде аванс на тима си в 28-мата минута. Александру Чикалдау центрира от ъглов удар отдясно, а Маркао плонжира и с глава изпрати топката във вратата на Барса за радост на хилядите фенове по трибуните.

В 36-тата минута Педри изравни, справяйки се с двама бранители на домакините и нанасяйки точен удар - 1:1. В 49-тата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара втория гол за каталунците, който се оказа и решаващ. Бившият играч на Арсенал бе точен с удар от близко разстояние.

До края Барса владееше инициативата и не допусна да се стигне до изненада.