Барса не успя в първия си мач срещу Галатасарай (видео)

Барселона не изигра лош мач, но стигна само до 0:0 срещу Галатасарай в първия мач от 1/8-финалите в Лига Европа.

Двубоят на “Камп Ноу" остана без голове, като ключова роля за този резултат изигра вратарят на турския тим Иняки Пеня, който е преотстъпен точно от испанския клуб. 23-годишният юноша на каталунците направи няколко отлични спасявания, особено през първото полувреме. Каталунците владееха повече инициатива, а най-опасният им играч през първата част, Мемфис Депай, се отчете с пропуски.

През втората част пък веднъж и гредата му помогна след удар на Френки де Йонг. Малко преди това гостите от Галатасарай успяха да реализират чрез Гомис в 78-ата минута, но попадението бе правилно отменено заради засада.

В крайна сметка интригата остава за реванша.