Спалети: Барса заслужаваше да изравни, но нямаше дузпа

Старши-треньорът на Наполи Лучано Спалети коментира равенството 1:1 с Басрелона в първи мач от баражите за класиране за елиминационната фаза на Лига Европа.

"Мисля, че през първото полувреме доказахме, че можем да играем с Барселона на равни начала. Те контролираха инициативата след почивката, но това е поправимо. Това, което направихме през първото полувреме, можем да направим през целия мач. С цялото ми уважение ще кажа, че Барселона заслужаваше равенство, но нямаше дузпа срещу нас. Топката не промени посоката на полета, не докосна върховете на пръстите, а малкия пръст. Ръката също беше в доста естествена позиция. Или защитниците трябва да държат ръцете си зад гърба през цялото време, което ограничава движението им при бягане, или не знам какво да правят. Както казах, Барселона заслужаваше да изравни, но нямаше дузпа“, заяви Спалети.