Наполи прати Лестър в ЛК (видео)

Наполи се наложи над Лестър с 3:2 в последен мач от груповата фаза на Лига Европа.

Благодарение на тази си победа - италианците изпревариха "лисиците" и завършват на второ място в групата, която бе спечелена от Спартак Москва. Руснаците победиха с 1:0 при гостуването си на Легия Варшава и си гарантираха класиране за осминафиналите.

Лестър завършва на трето място в група С и напуска турнира, а на пролет ще продължи участието си в Европа в Лигата на конференциите.

Иначе мачът днес бе интересен, а англичаните поведоха след попадения на Адам Унас и Елиф Елмас до 24-ата минута. Джони Еванс бързо върна гостите в мача, а Кийрнън Дюсбъри-Хол изравни в 33-ата минута. След почивката отново Елмас се разписа в 53-ата минута и донесе победата на тима на Лучано Спалети.