Спалети: Искам обяснение от реферите, защо не видяха дузпите

Старши-треньорът на Зенит Лучано Спалети бе разочарован от отпадането на неговия отбор от осминафиналите на Лига Европа и допълни, че не му харесва работата на съдийската бригада от Швеция по време на мача. Както е известно, шампиона на Русия поведе с два гола през първото полувреме, но през втората част така и не успя да увеличи преднината си и след загуба с 0:3 в първата среща отпадна от по-нататъшното си участие в турнира.

„Получи се много сложен мач, най-вече заради това, което се случи сутринта (Б.ред - трагедията със съпругата на вратаря на Зенит). Футболистите не искаха да играят и аз трябваше да ги убедя да излязат на терена. Бяхме длъжни да го направим и никой нямаше да позволи да отложим срещата. Няма как да не мислиш за тази трагедия и това да не се отрази върху играта ти. Срещата....за съжаление не успяхме да продължим напред въпреки, че от моя гледна точка заслужаваме да играем на четвъртфинал. Искам и съдиите да ми обяснят защо не дадоха две дузпи в наша полза? Целият стадион видя ситуацията, нашата скамейка, резервната скамейка, а петте съдии не. Точно за това искам обяснение - защо не видяха положенията", заяви на пресконференция след мача Спалети.