Лацио се класира напред, Марсилия с тежка загуба

Лацио ще прескочи своята група и ще продължи напред в турнира Лига Европа. "Орлите" се наложиха с класическото 3:0 над Локомотив в Москва. И трети попадения паднаха през втората част.

Чиро Имобиле откри в 56-ата минута от дузпа, а отново той удвои в 63-ата след нов точно изпълнен наказателен удар. Педро Родригес оформи крайния резултат в 87-ата минута.

В същото време турският гранд Галатасарай победи гостуващия Олимпик Марсилия с 4:2. Така южните съседи оглавиха класирането в групата с актив от 8 точки. Толкова има и втория Лацио. Двата тима се изправят един срещу друг в последния кръг и ще определят съдбата на първата позиция. Марсилия ще опита да стигне поне до третото място, което дава право на участие в Лигата на конференциите.