Разочароващ резултат и за Лудогорец в евротурнирите (видео)

Лудогорец изигра слаб мач и логично загуби с 2:4 при визитата си на Брага в четвъртия си мач от Група "F" на Лига Европа. Така българските шампиони нямат шансове да излязат от своята група.

Разградчани трябва да са доволни, че съперникът не вкара повече попадения, тъй като освен четирите гола, пред Брага се откриха още няколко страхотни положения, при които топката не влезе във вратата.

Брага поведе в 26-ата минута с гола на Ал Мусрати. Само няколко минути по-късно дойде отговорът на българския шампион. Пиерос Сотириу се измъкна от противниковите бранители и възстанови равенството.

Само четири минути по-късно обаче Брага отново бе напред. Юри Медейрош бе оставен непокрит в наказателното поле и разстреля неспасяемо Кахлина.

Пет преди края на първата част домакините стигнаха до третия си гол в срещата. Галено бе намерен в наказателното поле на "орлите" и се обърна добре и с добре пласиран удар прати кълбото за трети път в българската врата.

След час игра Доминик Янков изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря, но изстрелът му бе спасен.

Около 20 минути преди края резервата Марио Гонсалес покачи на 4:1. Лудогорец намери сили за отговор и пет минути по-късно вкара втори гол, дело на Игор Пластун.