Лион и Наполи с победи в Лига Европа

Лион се класира на осминафиналите в Лига Европа. "Хлапетата" постигнаха четвърта поредна победа в група “А", след като се наложиха над Спарта Прага с 3:0 у дома и събраха 12 точки. Първите две попадения за Лион реализира Ислам Слимани - в 61-вата и 63-ата минути, а в добавеното време се разписа и Карл Токо-Екамби.

Цял мач за чехите изигра българският национал Мартин Минчев. Бившият играч на Черно море обаче не помогна на тима си да стигне поне до почетен гол.

В друг интересен мач Наполи се наложи като гост на Легия с 4:1. Мадатов даде аванс на домакините в 10-ата минута, но след почивката гостите от Неапол получиха две дузпи. Желински вкара първата в 51-ата минута, Дрис Мертенс се разписа от бялата точка в 75-ата. Три минути след това Лосано вкара трети гол, а в края Унас оформи крайния резултат.