Спартак с изненадващо постижение като гост на Аякс

В първи мач от осминафиналите в турнира Лига Европа Аякс загуби у дома от Спартак Москва с 0:1. Холандците могат да съжаляват повече, тъй като изпуснаха доста положения.

В самото начало на срещата Сим Де Йонг отправи два опасни удара, но Дикан бе на мястото си и спаси. Домакините продължиха да атакуват, но до голови положения не се стигаше. Руснаците от своя страна създадоха първата си ситуация в мача след повече от половин час игра, когато Ейдън Макгийди пусна към Дзюба, но той се размина с топката.

През второто полувреме Де Зеув с мощен удар обстрелва вратата, пазена от Дикан, но стражът на Спартак спаси. В 57-ата минута Алекс Мескини откри резултатa след като успя да стреля, пред погледа на двама бранители на Аякс. До края на срещата домакините опитаха финален щурм, но това не доведе до изравнителен гол.