Динамо с два гола аванс преди реванша със Сити

Динамо Киев взе стабилна преднина преди реванша с Манчестър Сити, в първи мач от осминафиналите в турнира Лига Европа. Украинците победиха "гражданите" с 2:0 в двубой, изпълнен с много интересни положения и пред двете врати.

Още в 3-ата минута Андрей Ярмоленко стреля, но удара му мина встрани от вратата. Малко по-късно и Шевченко пропусна целта. За Сити Александър Коларов изпусна няколко добри положения. Малко по-късно защитник на "гражданите" блокира шут на Олег Гусев.

В 25-ата минута падна и първото попадение, дело на Шевченко, след пас на Ярмоленко. В последната миниута на първата част отново Шева имаше добра възможност, но противнков играч блокира удара му.

В 51-ата минута Коларов пробва шут, но нямаше късмет. Малко по-късно и Яя Туре опита удар, но и той не порази целта. В 77-ата минута Милевски намери Гусев, който прати топката в мрежата за крайното Динамо Киев - Манчестър Сити - 2:0.