Порто взе своето в Москва (видео)

Порто победи като гост ЦСКА Москва с мининалното 1:0, в първи мач от осминафиналите в турнира Лига Европа.

Първото по-сериозно положение бе още в 3-ата минута, но шут на Сейду Думбиа бе спасен. Порто отвърнаха на удара с пропуски на Фалкао и Жоао Монтиньо, които не попаднаха в целта. В 12-ата минута силен шут на Хълк бе блокиран от защитник на руснаците. Звездата на "армейците" Вагнер Лав на няколко пъти обстрелва вратата на гостите, но нямаше късмет. До края на първата част Гуарин и отново Хълк опитаха да застрашат вратаря на домакините, но без успех.

В 67-ата минута Самунаро стреля с глава, но ударът му мина встрани от вратата. Няколко секунди по-късно и Хълк направи пропуск. В 70-ата минута падна и единственото попадение в срещата, след като Варела центрира към непокрития Гуарин, който без проблеми вкара и даде преднина на своя тим, преди реванша. До края на срещата шанс пред изравнителното попадение нямаше Доумбиа.