Лудогорец си спечели точка в Дания (видео)

Мидтиланд и Лудогорец завършиха наравно при резултат - 1:1 в първа среща от груповата фаза на Лига Европа. Доскорошният национал на България Божидар Краев не попадна в групата на домакините за този мач.

Датският стартира по-добре мача и още в 3-ата минута Густав Исаксен откри резултата.  Евандер изсипа топката пред вратата на Лудогорец и 20-годишният Густав Исаксен намери мрежата с глава пред погледа на Антон Недялков - 1:0 за Мидтиланд. В следващите минути последваха няколко пропуска пред българската врата.

След малко повече от половин час игра обаче разградчани отвърнаха на удара. Исландският вратар Олафсон трябваше да вади топката от мрежата си, след като  Бърнард Текпетей шутира, а къбото се озова у  Десподов, който я търкулна между краката на стража на домакините - 1:1.

През втората част обаче и Недялков, и Десподов  се контузиха и бяха заменени принудително. До края хърватския страж на Лудогорец -  Кахлина спаси на няколко пъти тима си от загуба. Така Лудогорец не направи най-добрия си мач, но въпреки това си спечели точка на старта в груповата фаза на ЛЕ.