Манчестър Сити с класическа победа срещу Арис

Манчестър Сити победи като домакин Арис с 3:0, в реванша от 1/16 финалите в турнира Лига Европа. В първия мач, игран в Гърция, двата отбора завършиха при резултат 0:0.

"Гражданите" бързо поведоха още в самото начало на срещата. Само в рамките на пет минути Един Дзеко се разписа на два пъти във вратата на гостите. Първо в 7-ата минута той изведе "светлосините" напред, а в 12-ата минута вкара за 2:0, като при този резултат завърши първата част.

След почивката тимът от южната ни съседка се опита да се върне в мача, но ударите им не попаднаха в очертанията на вратата на Манчестър. В 75-ата минута Яя Туре направи резултата класически, след като стреля от далечно разстояние, топката рикушира в защитник на гърците и влезе във вратата за 3:0. По този начин Сити се класират напред в турнира на Лига Европа.