ПСВ се справи с Лил, холандците с класи над своя съперник

ПСВ Айндховен победи Лил с 3:1 в мач-реванш от 1/16 финалите в турнира Лига Европа. По този начин, отборът на българския национал Станислав Манолев се класира напред. Първата среща, на френска земя, завърши при резултат 2:2.

Българинът изигра цял мач за ПСВ. Гостите от франция първи стигнаха до попадение, дело на Пиер-Ален Фро в 23-ата минута. До края на първата част бившият тим на Владо Манчев определено диктуваше темпото на игра.

След почивката играчите на ПСВ излязоха на терена преобразени и направиха пълен обрат. Първо Балаш Джуджак с удар от фаул направи резултата 1:1. Няколко минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като съдията изгони Фро. Това определено се отрази добре на холандците, които поведоха в резултата в 67-ата минута с гол на Джермейн Ленс. Крайното 3:1 за ПСВ оформи Марсело в 73-ата минута.