Наполи и Виляреал си спретнаха нулево реми

Наполи и Виляреал завършиха при резултат 0:0 в мач от 1/16 финалите в Лига Европа. Двата отбора изиграха едно равностойно първо полувреме, в което преобладаваха нарушенията и липсваха голови положения. Близо до попадение бе Кавани (на снимката), на два пъти. Първо в 13-ата минута уругваецът излезе сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе твърде слаб. Четири минути преди края на първата част, отново 7-цата бе изведен по отлчен начин в наказателното поле на "жълтата подводница", но Диего Лопеш предвидливо изезе и предотврати опасното положение.

През втората част темпото на игра не се вдигна много, като и двата обора се отбраняваха добре. Наполи бе малко по-активният отбор на терена. В 64-ата минута Ароника извърши нарушение на опасна близост до своето поле, за което и бе санкциониран с жълт картон. Гонсало засече с глава центрирането от фала, но удара му мина встрани от вратата.

В 71-ата минута, след многоходова атака на Виляреал, топката достигна до Хорхе Валеро, който от добра позиция прати топката в аут. Две минути по-късно Едисон Кавани засече с глава центриране и прати топката в мрежата на испанците, но преди това съдията бе отсъдил засада. Още в следващата си атака Наполи създадоха отново опасно положение. Езекиел Лавеци получи дълъг пас, но си подведе твърде силно топката, която бе уловена от Лопеш.

Пет минути преди края на мача Хорхе Валеро центрира опасно в наказателното поле на домакините, но топката бе изчистена. Отново той пробва своя късмет с удар от границите на наказателното поле, но вратарят Моран де Сантис изби. В последната минута, за втори жълт картон, бе изгонен Салваторе Ароника. Равенството бе напълно закономерно, с оглед на играта показана от двата отбора.