Солскяер: Няма да защитаваме резултата

Мениджърът  на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер изрази мнение за необходимостта от проява на уважение към Рома преди реванша между двата отбора в полуфиналите на Лига Европа.

"Все още не сме на финала. В реванша трябва да играем, за да победим, а не да защитаваме резултата. Искаме да ставаме по-добри с всеки мач. Преди няколко години Рома направи обрат  срещу Барселона в четвъртфиналите на Шампионска лига. Нека не забравяме това.

Ще направим няколко промени в състава в сравнение с първия мач. Единсон Кавани? Имахме интересни разговори, но той има последната дума. Той сам трябва да реши дали да остане в Манчестър Юнайтед или не. Сега съм по-оптимистичен", заяви Солскяер.

През април 2018 г. Рома загуби от Барселона с 4:1 в първи  мач от четвъртфиналите на Шампионска лига, но в Рим, в реванша, победи каталунците с 3: 0 и се класира за полуфиналите в Шампионска лига.