Какъв мач! Юнайтед разби Рома и е с единия крак на финал в ЛЕ (видео)

Манчестър Юнайтед записа страхотен успех над гостуващия Рома - 6:2 в първи 1/2-финален мач от Лига Европа.

Червените дяволи" откриха резултата след по-малко от 10 минути. Пол Погба премина през двама защитници на Рома, след което продължи към Единсон Кавани на границата на наказателното поле. Уругваецът изведе Бруно Фернандеш сам срещу Пау Лопес с едно докосване, а той матира гостите.

В 13-ата минута Рома организира бърза контраатака. Гонзало Вияр намери Рик Карсдорп, който от легнало положение опита да подаде, пращайки топката в ръката на Пол Погба. Главният съдия Карлос Дел Серо Гранде посочи бялата точка след съвещание със своя помощник. Зад топката застана капитанът Лоренцо Пелегрини и с плътен изстрел в десния крак възстанови равенството.

В 34-ата минута се стигна до пълен обрат. Многоходова акция на гостите завърши с елегантен шут на Джеко, който реализира от близка дистанция.

След почивката англичаните заигра доста по-добре и отново се стигна до обрат.

В 48-ата минута домакините организираха скоростна контра, при която Фернандеш намери непокрит Кавани, а уругваецът с перфектно насочен удар вкара за 2:2.

Четири минути по-късно Аарън Уан-Бисака отправи плътен изстрел, който бе отразен от Антонио Миранте, но вратарят не успя да се намеси добре и да улови топката, след което тя попадна в Единсон Кавани и уругваецът отблизо реализира.

В 70-ата минута Смолинг направи дузпа срещу Кавани. Контактът между двамата беше минимален, но реферът посочи бялата точка, а Бруно Фернандеш бе точен за 4:2.

В 75-ата минута Манчестър Юнайтед отбеляза и пети гол във вратата на госите. Бруно Фернандеш центрира великолепно в наказателното поле, където Пол Погба с глава реализира в десния ъгъл.

Малко преди края Мейсън Грийнууд се разписа с топовен изстрел. Нова асистенция за Кавани, който изведе младока сам срещу стража на гостите.