Гатузо: Отново получихме абсурден гол

Старши-треньорът на Наполи Дженаро Гатузо сподели мнение за отпадането на отбора от 1/16-финалите на Лига Европа.

"Отново получихме абсурден гол след рикошет. Можем да сме горди, но и да съжаляваме, защото в двата мача се видя, че сме по-добрият отбор. Ръководните фактори на италианския футбол трябва да обърнат внимание на това, което се случи в последните дни на терена. Ако италиански отбор направи това, което Гранада направи днес с бавенето на времето, след това щяхме да сме на първите страници на вестниците.

През първото полувреме имаше 16-17 минути футбол. През втората част стана дори още по-зле. Смятам, че на терена трябва да има някакво уважение към съперника, а когато липсва, трябва сами да го изискваме. Не може реферът да губи по 3 минути при всеки фаул. Ако италиански отбор направи такова нещо, ще стане истински цирк във вестниците", заяви Гатузо.