Лудогорец приключи в Лига Европа с шеста поредна загуба

Лидерът в родния шампионат и хегемон у нас - Лудогорец допусна шеста поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа. Разградчани приключиха участието си в евротурнирите с ново поражение - 1:3 срещу гостуващия ЛАСК Линц.

През първата част имаше две интересни положения. След четвърт час Доминик Райтер нацели греда, а малко преди почивката гостите отново бяха близо до гола, след като получиха дузпа за нарушение на Сисиньо в наказателното поле. Пламен Илиев обаче спаси удара от бялата точка на Гоигингер.

При първата си по-сериозна атака Лудогорец поведе. Това се случи веднага след почивката, когато Кешерю намери резервата Елвис Ману и той с първото си докосване до топката я засече във вратата.

В 56-ата минута Визингер изравни, а малко след това ЛАСК стигна  до пълен обрат. Илиев спаси удар на съперников играч, но топката стигна до Ренре, който бе повален от Алекс Сантана. Реферът даде нова дузпа и прецени, че бразилецът заслужава червен картон. Ренер не сбърка от бялата точка за 1:2.

В 67-ата минута Мадс Мадсен се разписа с глава и оформи крайния резултат в мача.

Лудогорец финишира последен в групата, без спечелена точка. В другия мач от групата Тотнъм се наложи над Антверп с 2:0, а головете бяха дело на Винисиус 57' и Ло Селсо 71'.