Безгрешен Арсенал и в шестия си мач, Леверкузен спечели своята група в ЛЕ

Арсенал спечели и 6-ия си мач от група В в Лига Европа, след като се наложи с 4:2 като гост срещу Дъндолк. Така лондончани приключиха с пълен актив от 18 точки, а домакините останаха без нито една.

Еди Нкетиа (12'), Мохамед Елнени (18'), Джо Уилок (67') и Фалорин Балогън (80') се разписаха за англичаните. За ирландския шампион бяха точни Флорес (22) и Оър (85).

В друг интересен мач, игран тази вечер Байер Леверкузен разби с 4:0 у дома Славия Прага и спечели група "С" на Лига Европа. Преди началото на срещата двата тима имаха равен брой точки - по 12. Оставаше само да определят кой ще е победител и кой ще заема втора позиция.

След само 8 минути игра Леон Бейли откри резултата след подаване на Карим Белараби. В 32-ата минута отново ямаецът бе точен за 2:0. В 59-ата минута Муса Диаби уби интригата в мача с трето попадение. Крайният резултат оформи Карим Белараби в продължението на мача.