Рома с обрат срещу Йънг Бойс (видео)

Рома спечели с 3:1 у дома над Йънг Бойс в мач от група А на Лига Европа. Победата узакони първото място на "вълците“ в групата, в която е и българският ЦСКА.

В 34-ата минута Жан Пиер Нсаме овладя в наказателното поле, преодоля съперник и отбеляза от малък ъгъл, давайки аванс на гостите. Малко преди почивката Рома стигна до равенство. В 44-ата Борха Майорал бе точен при добавка с глава, след като преди това вратарят отрази удар на Педро.

След около час игра обратът бе факт. Рикардо Калафиори стреля силно от 20 метра и прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря, който не помръдна - 2:1. В 81-ата минута интригата приключи. След центриране от самата аутлиния топката беше избита с глава и попадна на крака на Един Джеко, който стреля с гръб към вратата и намери далечния ъгъл за 3:1. Малко след това гостите останаха и с човек по-малко, тъй като Али бе изгонен.

В следващия си мач Рома гостува на ЦСКА на националния стадион "Васил Левски". Двубоят в София е след седмица.