ЦСКА изпусна победата в Румъния (видео)

ЦСКА бе близо до победата, но в крайна сметка завърши наравно - 0:0 като гости на ЧФР Клуж в Румъния в двубой от груповата фаза на Лига Европа.

"Армейците" изиграха много силен двубой, но и този път останаха без успех и без отбелязан гол. След 2 минути игра Перейра стреля много опасно, след като засече с глава центриране от фаул, но покрай дясната греда. Три минути след това се стигна до първото голово положение за ЦСКА. Кери центрира от корнер, Антов засече технично с пета, но Камора успя да изчисти пред голлинията.

В 12-ата минута Жеферсон сбърка и Дебелюх остана сам срещу вратаря, но Бусато спаси. След почивката българите вдигнаха оборотите. В началото на втората част Юга стреля добре, но стражът на Клуб спаси.

Последваха редовните пропуски на Али Соу. В 69-ата минута той получи извеждащ пас сам срещу вратаря, последва шут на нападателя, а след рикошет в крака на бранител топката излезе на сантиметри покрай дясната греда. В 77-ата минута Соу направи нов сериозен пропуск. Вион центрира отдясно към тарана, който засече с глава от границата на малкото наказателно поле, но не улучи добре топката и тя излезе в аут.

В 84-ата минута Чипчиу поиска дузпа за нарушение на Антов, но вместо това рефеърт му показа втори жълт картон за протести и така домакините останаха с човек по-малко. В следващата атака и от ЦСКА поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Клуж, но отново съдията не отсъди наказателен удар. В края на мача Тиаго стреля силно, но вратарят на румънците успя да спаси.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 15. Тибо Вион, 13. Юнус Санкхаре, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Георги Йомов, 22. Али Соу.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Ивайло Илиев (в), 7. Енрике Рафаел, 14. Жул Кейта, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 17. Адалберто Пеняранда, 10. Стефано Белтраме, 20. Тиаго Родригез, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов.