Милан със страхотен обрат срещу Селтик в супер мач (видео)

Милан постигна много важна победа срещу Селтик и на практика си капарира място в елиминациите на турнира Лига Европа. Това стана, след като "росонерите" трябваше да покриват два гола пасив от шотландския гранд, но в крайна сметка Милан взе трите точки у дома с победа 4:2.

Том Рогич даде аванс на Селтик след седем минути, а в 14-ата Одсън Едуард удвои аванса за "детелините". При първия гол  Донарума подаде на Крунич пред наказателното си поле, а босненецът сбърка фатално. Рогич открадна топката и с прецизен удар откри резултата. Второто попадение бе факт, след като Кристи великолепно изведе Едуард и нападателят технично преодоля Донарума.

Отговорът на Милан обаче не закъсня и "росонерите" възстановиха равенството до 26-ата минута. Хакан Чалханоглу демонстрира своята запазена марка - изпълнение от пряк свободен удар, който се оказа неспасяем за Баркас.

Секунди по-късно, Саму Кастайехо се оказа на точното място след блокиран изстрел на негов съотборник и с шут отблизо направи 2:2.

Малко след почивката обратът бе факт. Йенс Перет Хауге отбеляза страхотен гол, след като мина като на парад през цялата защита на Селтик преди да насочи топката към мрежата. "Детелините" бяха близо до нов гол, но в крайна сметка такъв падна в тяхната врата в последните осем минути. Тогава влезлият като резерва Брахим Диас направи резултата 4:2.