Лудогорец бе близо до първата си точка, но отново загуби (видео)

Лудогорец загуби с 1:3 при гостуването си на белгийския Антверпен в двубой от петия кръг на група J на Лига Европа. Разградчани играха за честта си, след като вече бяха загубили шансове да продължат напред. Днес бяха близо до първата си точка в груповата фаза, но в крайна сметка отново инкасираха поражение.

Домакините бяха по-активни през първата част и логично стигнаха до гол. В 20-ата минута Мартен Онгла бе оставен пред празно пространство да стреля от дистанция и с много премерен удар прониза Стоянов. До края на първата част Антверпен доминираха и на няколко пъти бяха много близо до втори гол, но нямаха късмет.

След почивката българите заиграха по-добре и стигнаха до няколко добри положения, но Десподов и Чибота пропуснаха. Все пак бившият играч на ЦСКА се реваншира и в 53-ата минута вкара за 1:1. Каули напредна в половината на съперника и пусна добър пас към Десподов, който прониза Бюте. Това бе първи гол за крилото с фланелката на разградчани.

Добрата игра на българските шампиони обаче спря до тук. Десетина минути по-късно домакините вкараха втори гол. Центриране от фаул на Лиор Рафаелов бе засечело от Де Лает с глава в наказателното поле  - 2:1. Пет минути преди края Бенсон вкара трети гол и сложи точка на спора.