Милан с малко очаквана загуба у дома

Френският Лил успя да победи като гост Милан с 3:0 в мач от група Н в Лига Европа. И трите попадения за успеха на французите бяха дело на Юсуф Язъчъ.

Гостите получиха много спорна дузпа в 22-ата минута, след като Алесио Романьоли подпря Язъчъ и турският нападател се строполи в наказателното поле на домакините, което бе достатъчно на главния съдия да посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и с удар в левия ъгъл откри резултата.

В 55-ата минута Язъчъ отбеляза второто си попадение в мача. Той стреля от дистанция, топката тупна неприятно за Донарума, но мина близо до него и вратарят можеше да се намеси много по-добре - 0:2. Три минути по-късно френският тим организира страхотна контраатака. Джонатан Дейвид получи в наказателното поле и пусна към Язъчъ, който с премерен удар оформи своя хеттрик.