Арсенал с лесна победа в Лига Европа

Арсенал спечели с класическото 3:0 срещу Дъндолк във втори мач от Група В в турнира Лига Европа. Англичаните очаквано нямаха проблеми със своя съперник и постигнаха лесен успех. Нкетия, Уилок и Пепе бяха точни за домакините, които оглавиха групата с 6 точки. Толкова има и Мьолде, който победи Рапид с 1:0 в другия двубой. Австрийците и Дъндолк няма актив.

През първото полувреме Арсенал игра доста лежерно и все пак стигна до гол малко преди почивката. След изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле, Нкетиа бе най-съобразителен и вкара. Само две минути по-късно Пепе пробва удар, който бе блокиран. Топката обаче попадна в Джо Уилок, който хладнокръвно вкара за 2:0.

Минута след началото на второто полувреме хубав пробив на Джо Уилок завърши подаване към Никола Пепе и страхотен удар на французина, който свари неподготвен вратаря на гостите от Ейре.