Удинезе победи като гост Спартак Москвa

А. Франгов

На легендарният ст.„Лужники" в Москва Удинезе победи с 2:1 Спартак. Куаярела вкара и двете попадения и беше героя на мача за гостите от Удине. Така „черно-белите" са първи в Група Д с две победи и вече са близо до груповата фаза.

Срещата започна с натиск на Спартак и добро положение изпуснато от Бистров. В 12-та минута, обаче Куаярела откри резултата, като малко педи това бе нацелил гредата. Папе подаде в наказателното поле на „пожарникарите", и след колективна грешка на домакините Куаярела разстреля Стипе Плетикоса.

Домакините отговориха 5 минути по-късно. Родригес бе оставен напълно непокрит и исравни резултата. Преди края на полувремето Пепе пропусна да отбележи сам срещу Плетикоса. Така на почивката резултатът бе 1:1, като лек превес в играта имаха домакините.

Второто полувреме започна с натиск на Спартак и много добри контраатаки на Удинезе. След една от тях, голмайсторът за Спартак Родригес направи дузпа, и в 60-та минута Куаярела вкара победното попадение за Удинезе от бялата точка.

Четири минути преди края Паскуале бе изгонен за втори жълт картон, получен за бавене на време.

СПАРТАК (МОСКВА) - УДИНЕЗЕ 1:2