Тотнъм пречупи Локомотив Пд след драма в края (видео)

Локомотив Пловдив претърпя поражение с 2:1 от Тотнъм в мач от 2-я квалификационен кръг на Лига Европа и напусна турнира. Двубоят се проведе на стадион "Локомотив" в Пловдив, без зрители по трибуните съгласно правилата на УЕФА относно ситуацията с коронавируса.

"Железничарите" поведоха с 1:0 след гол на Георги Минчев, но радостта на домакините трая само 9 минути - Хари Кейн изравни от дузпа, а в 85-та минута Танги Ндомбеле изведе  гостите в резултата.

Като цяло, първото полувреме премина под контрола на "шпорите", които обаче се отнесоха много лежерно към положенията си и пропиляха няколко изгодни положения за гол.

В 11-та минута Тотнъм уцели греда, Ло Селсо намери Бергвайн на границата на наказателното поле, а холандецът със силен топовен изстрел разтресе напречната греда.

В 17-та минута хубава атака на Тотнъм завърши с неточен удар на Ло Селсо, а в 28-та минута Бергвайн падна в наказателното поле, но съдията не отсъди наказателен удар. Малко след това последва опасен удар на Хари Кейн, който премина покрай вратата.

В последните секунди на първата част Локо стигна до първа по-сериозна възможност. Митко Илиев изведе много добре Карагарен, който се измъкна хубаво, но стреля над вратата. Така първата част завърши 0:0.

Второто полувреме започна както първите 45 минути. Лондончани контролираха ситуацията, не позволяваха много на съперника си и като цяло не се напрягаха много. Сон и Кейн отправиха няколко неточни удара, като най-опасен бе този в 59-та минута, но Луков реагира подобаващо.

Изненадващо, домакините поведоха в 70-та минута.  Салинас центрира от корнер, Димитър Илиев продължи с глава към Георги Минчев, който засече с глава и откри резултата - 1:0. Последва и страхотен удар на Карагарен, който обаче бе спасен от Лорис. Точно в тези минути пловдивчани изпуснаха да нокаутират съперника си.

"Шпорите" обаче бързо дойдоха на себе си и моментално вдигнаха оборотите. В 79-та минута Тотнъм получи дузпа, след като Динис Алмейда опита да спаси с ръка удар на играч на гостите от голлинията. Съдията видя това, изгони бранителя на Локомотив и даде дузпа, а при разправиите за втори жълт картон беше изгонен и Бирсент Карагарен и така пловдивчани останаха с девет човека. Хари Кейн реализира дузпата и изравни резултата.

Гостите продължиха да нападат, а ситуацията за тях се улесни от намаления числен състав на "железничарите", които се бореха до последно.

В 82-та минута Луков направи страхотно спасяване и изби в корнер, но логичното се случи три минути по-късно, когато Лукас Моура пусна по земя към Ндомбеле, който успя да засече и направи пълен обрат.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Петър Витанов (Филип Михалевич 81 мин.), Парвиз Умарбаев (Кристиан Илич 68 мин.), Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Анте Аралица (Георги Минчев 68 мин.), Димитър Илиев

Тотнъм: Юго Лорис, Мат Дохърти, Ерик Дайър, Давидсон Санчес (Лукас Моура 73 мин.), Бен Дейвис, Муса Сисоко (Танги Ндомбеле 62 мин.), Пиер-Емил Хьойберг, Джовани Ло Селсо, Стивън Бергвайн (Ерик Ламела 70 мин.), Хюн Мин Сон, Хари Кейн