Евроучастието на Славия приключи бързо (видео)

Славия приключи със своето участие в евротурнирите. "Белите" загубиха в Тирана от албанския Кукеси с 1:2 в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Така най-старият столичен тим ще се съсредоточи върху изявите си в родния шампионат.

Първата част не бе чак толкова интересна, макар домакините да доминираха. Всичко най-интересно се случи след почивката.

В 56-ата минута Кукеси отркиха резултата. Резервата Албин Гаши напредна в наказателното поле отдясно и Петър Патев го препъна, а съдията отсъди дузпа. Патрик Фрайдей застана зад топката и хладнокръвно преодоля Стергиакис. В 80-ата минута Петър Патев отдясно намери Калоян Кръстев в наказателното поле, който с глава бе точен за Славия и изравни - 1:1.

За жалост този резултат не се запази дълго и пет минути по-късно обаче домакините отново стигнаха до аванс. Зенел Гавазай центрира към наказателното поле, а там резервата Годберг Купър вкара за крайното 2:1.