Властелинът на Лига Европа Севиля спечели финала срещу Интер (видео)

Властелинът на Лига Европа Севиля се наложи с 3:2 над Интер във финалната среща на надпреварата. Двата тима направиха страхотен мач на стадион "Райн Енерги" в Кьолн.

Ромелу Лукаку откри резултата от дузпа още в петата минута. Той нахлу мощно в наказателното поле и Диего Карлос бе принуден да го събори. Реферът Дани Маккеле без колебание посочи бялата точка и вдигна жълт картон на защитника на Севиля. Дузпата бе хладнокръвно реализирана от Лукаку - 1:0.

Люк Де Йонг обаче изравни в 12-ата минута. Той се възползва от центриране на Хесус Навас и с глава заби топката в мрежата. В 33-ата минута защитата на Интер не се справи с центриране, като Банега прати топката към Де Йонг, а той за втори път се разписа след удар с глава.

Секунди по-късно Диего Годин изравни с четвъртото попадение в мача. Три минути след като получиха гол - "нерадзурите" получиха правото да изпълнят статично положение в близост до наказателното поле на Севиля. Перфектното центриране на Брозович бе за включилия се в атака ветеран Диего Годин, който с глава възстанови рвенството - 2:2. В добавеното време на първата част Ханданович спаси Интер от трето попадение, след като изби влизащата под гредата топка след удар на Лукас Окампос.

След почивката вратарите на двата отбора на няколко пъти се намесваха решаващо. Все пак падна още един решаващ гол. В 74-ата минута Диего Карлос отново изведе Севиля напред след задна ножица, която бе отклонена от Лукаку към мрежата.

До края Интер бе много близо до изравняването, но лош късмет им попречи то да се случи. Така Севиля отново спечели турнира Лига Европа.