Късен гол носи победата на Севиля, Шахтьор Донецк също с успех в ЛЕ

Севиля се класира на 1/2-финал за Лига Европа. Хората на Юлен Лопетеги постигнаха трудна победа с 1:0 над Уулвърхамптън в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала в Дуисбург. Андалусийци бяха по-добрият отбор, но стигнаха до така желания гол чак в 88-ата минута.

Лукас Окампос бе точен и донесе успеха на своя тим. "Вълците" също имат за какво да съжаляват, тъй като започнаха добре мача и си спечелиха дузпа в 11-ата минута, но Раул Хименес пропусна от бялата точка. След това обаче испанците бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха. В следващия мач те ще играят срещу  Манчестър Юнайтед.

В същото време Шахтьор Донецк разгроми с 4:1 швейцарския Базел и също се класира на 1/2-финал. Бившият нападател на родния ЦСКА Жуниор Мораеш отново направи добър мач за своя тим. Той откри резултата само след 100 секунди игра. В 22-ата минута Тайсон удвои. А края на мача паднаха още голове. Патрик в 75-ата направи резултата 3:0 от дузпа, а в 88-ата минута Додо покачи на 4:0. В добавеното време Базел стигна до почетен гол чрез Ван Волфсфинкел.

Съперник на Шахтьор в спора за място на финала ще бъде един от фаворитите за спечелване на трофея - италианският Интер, който отстрани Байер Леверкузен в понеделник вечерта.