Севиля изхвърли Рома и крачи уверено към нов трофей в Лига Европа

Севиля се наложи с 2:0 над Рома в 1/8-финален сблъсък от любимия на "андалусийците" турнир - Лига Европа. Двата отбора не успяха да играят помежду си през март и затова победителят от този сблъсък бе решен в един мач на неутрален терен - на MSV Arena в Дуисбург.

Серхио Регилон откри резултата в 22-рата минута. Той направи чудесен рейд на фланга, след което премина през Бруно Перес и Рожер Ибанйес. Оставал сам срещу неубедитерния Лопес - Регилон стреля силно под плонжа му и реализира - 1:0. Преди това - в 12-ата минута испанците удариха и греда. След изпълнение на ъглов удар Жул Кунде успя да надскочи Рожер Ибанйес и засече топката с глава, но ударът му се отби от напречната греда на "вълците".

Юсеф Ен-Несири удвои минута преди края на първата част. Джеко изгуби топката в половината на противника, което сложи началото на контраатака на андалусийците. "Вълците" претендираха за нарушение срещу босненеца, но реферът даде авантаж. Окампос проби отдясно, справяйки се с шпагат на Ибанйес, след което центрира към далечната греда. Там Ен-Несири засече отблизо за 2:0.

След почивката положения имаше и пред двете врати, а в 73-ата минута Севиля вкараха топката във вратата за трети път, след като Жул Кунде бе точен с глава, но попадението не бе зачетено заради засада.

Така Севиля продължава напред и в следващата фаза ще се изправи срещу победителя от двойката Уулвърхамптън - Олимпиакос, които играят по-късно днес на "Молиню" след 1:1 в първия мач.