Копенхаген и Шахтьор Донецк громят и продължават напред в ЛЕ (видео)

ФК Копенхаген се налож с класическото 3:0 над гостуващия Истанбул Башакшехир в среща реванш от осминафиналите в турнира Лига Европа. Турците победиха с 1:0 в първата среща, но днес просто нямаха шанс срещу съперника си.

Датчаните стартираха ударно, като след само 4 минути игра поведоха и изравниха общия резултат. Уинд даде аванс на отбора си, а отново той бе точен в 53-ата минута от дузпа. Йенсен (62') успя да вкара трети гол и съвсем да убие интригата.

С следващия кръг на Копенхаген  им предстои труден двубой срещу Манчестър Юнайтед, които по-късно днес имат протоколен реванш  ЛАСК Линц.

Шахтьор Донецк разби Волфсбург с 3:0. В първата среща немците пак загубиха, но с 1:2. Всички попадения в днешния мач обаче паднаха в самия край. Два гола отбеляза бившият играч на ЦСКА - Жуниор Мораеш. Той откри резултата в 89-ата минута, а в добавеното време фиксира крайното 3:0 Между двата гола се разписа и Соломон.