Севиля изхвърли румънци от Лига Европа

Севиля се класира за 1/8-финалите в турнира Лига Европа. Испанският тим обаче отново не успя да постигне победа, този път при домакинството си на ЧФР Клуж. Днешният мач завърши без голове - 0:0, а в първата среща двата тима си размениха по едно попадение - 1:1. В крайна сметка Севиля продължава напред, благодарение на гола си на чужд терен.

Иначе днешният мач бе доста интересен, Домакините имаха предимство през първото полувреме и изпуснаха някои добри възможности. Серхио Регилон беше близо до попадение от въздуха при една ситуация, а при друга Люк де Йинг неволно блокира удар към вратата. Винисиус пък беше близо до автогол след опасно центриране на Лукас Окампос. В края на полувремето румънците заиграха по-добре и имаха шанс чрез удар на Боли, който облиза гредата. След почивката имаше още положения, като в края на срещата гол на гостите бе отменен. Малко след това Бордеяну получи червен картон.