Рома продължава напред в Лига Европа

Отборът на Рома се класира за 1/8-финал в Лига Европа. Това стана факт, след като "вълците" завършиха наравно - 1:1 при визитата си на Гент в мач-реванша от 1/16-финалите. В първия мач "римляните" се наложиха с 1:0 и така с общ резултат - 2:1 продължават напред в надпреварата.

В 25-ата минута Джонатан Дейвид откри резултата и даде повод на феновете за размисъл, че може да се стигне до продължения. Това обаче бързо се промени, след като четири минути по-късно Джъстин Клуйверт възстанови равенството. До края положения имаше, като домакините имаха нужда от цели два гола, за да се класират напред, но в крайна сметка не изпълниха целта си.

Жордан Верету пък получи нов картон и ще бъде наказан за следващия мач на Рома в турнира.