Артета: Страхотен резултат

Мениджърът на  Арсенал Микел Артета обобщи резултата от първия мач от 1/16 -финалите на Лига Европа с гръцкия Олимпиакос (1: 0).

"Това е страхотен резултат. Първо, това е победа като гост  в Европа. Второ, пристигнахме на такъв стадион и спечелихме - моите комплименти към момчетата.

През  първите десет минути трябваше да се стегнем - твърде често губехме топката и не успяхме  да настроим играта си. През второто полувреме, с изключение на статичните положения, контролирахме играта много по-добре. Можехме още да подобрим позицията си в този сблъсък. Имахме шансове и моменти, в които очаквахме играчите да изпратят топката в мрежата.

Преминаваме от мач в мач и искаме много да подобрим. Все още виждам, че не можем напълно да контролираме играта и да заплашваме противника. Но играем много самоотвержено.

Лено ни спаси през първото полувреме, когато се нуждаехме от него. Олимпиакос извършва  много опасни центрирания, Бернд не можеше да ни защити от тях, така че не бе лесно за нас", заяви Артета.